Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

У Києві заборонено спалювати сухе листя та траву: передбачені штрафи

Киянам нагадують: спалювання сухого листя та трави заборонено, передбачені штрафи

Осінь — це час, коли мешканці міст часто прибирають свої території, спалюючи сухе листя та траву. Проте, така практика заборонена, оскільки вона завдає шкоди як здоров’ю людей, так і навколишньому середовищу, і є порушенням закону.

Небезпека спалювання рослинності

Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міської державної адміністрації нагадує, що спалювання залишається поширеним методом утилізації, однак це небезпечна практика. Дим від спалювання містить важкі метали, діоксини, бензопірени, оксиди азоту та інші канцерогенні речовини, які потрапляють в організм при вдиханні. Під час спалювання також руйнується ґрунт, гинуть зимуючі комахи, і порушується екологічний баланс. Крім того, існує ризик неконтрольованого поширення вогню, що особливо небезпечно в умовах воєнного стану.

Екологічно безпечні альтернативи

Директор Департаменту Олександр Возний наголошує на важливості використання екологічно безпечних методів утилізації рослинних залишків, таких як компостування або мульчування.

  • Компостування: Органічні залишки перетворюються на добриво, яке збагачує ґрунт і покращує його структуру.
  • Мульчування: Шар органічних відходів, наприклад, листя, захищає ґрунт від пересихання, регулює температуру і запобігає ерозії.

Юридична відповідальність

Згідно з українським законодавством, за випалювання рослинності або її залишків передбачені штрафи від 3 060 до 21 420 грн. Якщо це відбувається на територіях природних заповідників, штрафи зростають до 6 120–30 600 грн.

У разі, якщо вогонь призводить до лісової пожежі або значного поширення, штрафи становлять від 4 590 до 30 600 грн. У воєнний час такі акти можуть кваліфікуватися як диверсії, що передбачає покарання у вигляді 15 років позбавлення волі або довічного ув’язнення.

Більше з Новини КиєваБільше записів у Новини Києва »