У Формулі-1 з 2025 року буде скасовано бонусне очко за найшвидше коло на етапі перегонів. Це рішення було оголошено пресслужбою Формули-1 після засідання Міжнародної автомобільної федерації (FIA), яке відбулося у четвер.
Скасування бонусного бали за найшвидше коло у Формулі-1
Правило, що передбачає нарахування додаткового очка за найшвидше коло, повернули у Формулу-1 у 2019 році після 60-річної перерви. Відтоді гонщик, який установлював найшвидший час, отримував очко, лише якщо фінішував у першій десятці.
— Незначні зміни до Спортивного та Технічного регламентів на 2024 та 2025 роки були затверджені Всесвітньою радою, включаючи скасування очка за найшвидше коло, – йдеться в заяві FIA.
Попри те, що в заяві згадуються два сезони, представник FIA уточнив, що нововведення набуде чинності саме з 2025 року.
Хоча причини такого рішення не були конкретно вказані, його ухвалили після суперечок, що виникли на Гран-прі Сінгапуру у вересні. Тоді гонщик RB Даніель Ріккардо, здійснивши піт-стоп на передостанньому колі, змінив шини і встановив найшвидший час, проте фінішував 18-м і не отримав очко.
Цей етап став для 35-річного Даніеля останнім у Формулі-1, адже його місце у команді зайняв Ліам Лоусон.
У сезоні 2024 Ландо Норріс чотири рази здобував бонусне очко за найшвидше коло. Двічі найшвидші часи демонстрували чотири гонщики одночасно: Шарль Леклер, Льюїс Гемілтон, Макс Ферстаппен і Джордж Рассел. Також найшвидше коло встановлювали Фернандо Алонсо, Карлос Сайнс та Серхіо Перес.
Наступний етап Формули-1 відбудеться з 18 по 20 жовтня в Остіні, США, на якому заплановані також спринтерські перегонки. Після цього в поточному сезоні гонщики змагатимуться ще в п’яти гонках.





