Корупційні схеми у Київраді: НАБУ та САП виявили мільйони
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) провели серію обшуків у рамках операції «Чисте місто». Ці дії були спрямовані на виявлення корупційних схем у Київській міській раді. В результаті слідчих заходів було знайдено значні суми грошей, пов’язані з організатором злочинної схеми.
Виявлені кошти
Під час обшуків у банківських комірках було виявлено понад 6,4 мільйона доларів США, 630 тисяч євро та 800 тисяч гривень. Ці кошти належать до злочинної організації, до якої входять десять осіб.
Заходи суду
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи для семи підозрюваних. Шістьом з них призначено тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі від 4,5 до 50 мільйонів гривень. Одна особа, яка вирішила співпрацювати зі слідством, отримала особисте зобов’язання.
Розслідування продовжується
6 лютого НАБУ і САП повідомили про початок масштабної операції з викриття земельної корупції у Київській міській адміністрації та Київраді. Слідчі дії були проведені у приміщеннях, пов’язаних з бізнесменом Денисом Комарницьким, колишнім лідером фракції «Блоку Леоніда Черновецького» у Київраді. Після виборів в 2019 році його почали називати неофіційним куратором столиці через вплив на будівельну та комунальну сфери.
Того ж вечора правоохоронці оголосили про затримання семи учасників злочинної групи, які займалися незаконними операціями з землею на рівні Київради. Наступного дня в КМДА знову відбулися обшуки, спрямовані на пошук доказів у справі 15-річної давнини. Мер Києва Віталій Кличко висловив сподівання на об’єктивне розслідування.
Інші підозрювані
Крім Дениса Комарницького, у ЗМІ були названі ще два підозрюваних: це заступник голови КМДА Петро Оленич та депутат Київради Михайло Терєнтьєв. Для них теж обрано запобіжні заходи.
- Виявлено понад 6,4 млн доларів США
- Затримано 7 осіб
- Слідство триває





