Траншеї та котловани в заказнику “Деснянські луки”: колишні посадовці КП постануть перед судом
Незаконне будівництво в ландшафтному заказнику “Деснянські луки” завдало серйозної шкоди природному середовищу та бюджету міста. За ці дії до відповідальності будуть притягнуті двоє колишніх посадовців комунального підприємства.
Деталі справи
Згідно з повідомленням столичної прокуратури, розслідування виявило, що керівник комунального підприємства без наявності необхідних дозвільних документів на земельну ділянку, що входить до складу заказника, доручив директору одного з підрозділів укласти угоду з підприємством на облаштування насосної станції.
Внаслідок цього, з жовтня 2022 до березня 2023 року на території заказника проводилися будівельні роботи, в результаті яких було знято родючий шар ґрунту площею 1,38 га.
Сума завданих збитків
Збитки, завдані державі, оціночені на суму понад 2,6 мільйона гривень.
Обвинувальний акт
Наразі до суду направлено обвинувальний акт проти двох екс-керівників, які обвинувачуються у навмисному пошкодженні об’єкту природно-заповідного фонду та зловживанні службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи. Ці дії призвели до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 252, ч. 2 ст. 364 КК України).





