Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Українським гімнасткам з ТОТ присвоєно нейтральний статус: реакція федерації

У квітні Міжнародна федерація гімнастики (FIG) присвоїла нейтральний статус восьми російським гімнасткам і трьом спортсменкам з Донеччини, зокрема Аріні Ткачук, Вікторії Чумаковій та Анастасії Івановій. Ткачук представляє Краснодарський край, тоді як Чумакова та Іванова – частину, яку контролює так звана “ДНР”.

Офіційна реакція Української федерації гімнастики

Українська федерація гімнастики висловила занепокоєння щодо рішення FIG, закликавши до розслідування і відміни нейтрального статусу для Чумакової та Іванової. Федерація підкреслила, що це не лише підриває репутацію FIG, але й завдає моральної шкоди українському суспільству.

Організація наполягає на необхідності чітких критеріїв для визначення нейтралітету у кожному конкретному випадку, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому. В заяві зазначено, що “право на зміну громадянства є невід’ємним, але повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну створило складні умови для українських гімнастів, призвівши до стресу та невизначеності”.

Вразливість наших спортсменів використовується спортивними функціонерами та “представниками” з інших країн, які пропонують стимули для зміни громадянства, що часто не є добровільними чи усвідомленими.

Українська федерація гімнастики закликає FIG дотримуватися етичних стандартів, гарантувавши, що “війна в Україні не буде використовуватися для досягнення конкурентних переваг або особистої вигоди”.

Події на горизонті

Українські гімнасти пригрозили бойкотувати Євро-2025, якщо їх тренера усунуть від участі у змаганнях. Федерація вже відреагувала на ці погрози, підтримавши своїх спортсменів.

Фото: Дмитро Корнєв / Instagram

Ця ситуація підкреслює важливість етичних стандартів у спорті та наголошує на необхідності захисту інтересів українських спортсменів на міжнародній арені.