Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Ще один український гімнаст змінив громадянство після Ковтуна

Відомий український гімнаст Пантелей Колодій змінив своє спортивне громадянство. Спортсмен тепер бажає представляти Сполучені Штати Америки на міжнародних змаганнях.

Зміна громадянства Колодія

На засіданні Виконавчого комітету Міжнародної федерації спортивної гімнастики (FIG), яке відбулося на Мальті 7-8 травня, було схвалено зміну громадянства Пантелея Колодія. Відтепер він має право виступати за збірну США, однак його дебют на міжнародній арені в складі нової команди відбудеться лише через рік, у травні 2026 року.

Раніше, у січні, Федерація гімнастики США заявила про участь Колодія у відбірковому турнірі Winter Cup для американської збірної. На цьому змаганні він представляв університет Стенфорда. Однак, через відсутність громадянства США, Колодій не зміг взяти участь у змаганнях.

Хто такий Пантелей Колодій?

Пантелей Колодій, якому 23 роки, народився у 2001 році в Росії. Від 2022 року він представляв Україну на міжнародній арені у спортивній гімнастиці. Колодій брав участь у чемпіонаті світу 2022 року, Євро-2022 та Універсіаді. У вересні 2023 року він виступав за збірну України на Кубку світового виклику в угорському місті Сомбатгея.

Це вже не перший випадок зміни громадянства в українських спортсменів. У січні 2025 року стало відомо, що срібний призер Олімпійських ігор 2024 року Ілля Ковтун разом зі своєю тренеркою Іриною Горбачовою подали документи на отримання громадянства Хорватії.

Такий розвиток подій може вплинути на українську спортивну спільноту, однак причин для занепокоєння немає. Українські спортивні організації продовжують працювати над підтримкою та розвитком національних талантів у різних видах спорту.