Міжнародний олімпійський комітет (МОК) звернувся до федерацій зимових видів спорту з проханням дозволити участь російських та білоруських спортсменів у кваліфікаційних змаганнях, щоб вони отримали можливість змагатися на зимових Олімпійських іграх, що відбудуться в 2026 році.
Відновлення участі у змаганнях
З початку повномасштабного вторгнення в Україну, представників Росії та Білорусі відсторонили від міжнародних турнірів у зимових видах спорту. На літній Олімпіаді-2024, що пройшла в Парижі, 15 російських атлетів виступали під нейтральним прапором. МОК прагне, щоб аналогічний формат був використаний і на зимових Іграх-2026.
Кваліфікаційні змагання: шлях до участі
Для участі в Олімпіаді-2026 спортсмени з Росії та Білорусі мають пройти кваліфікаційні відбіркові змагання. Президент Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) Олле Далін зазначив, що МОК звернувся до союзу з пропозицією допустити “нейтралів”.
— З боку МОК існує думка, що варто було б запровадити таку систему в Мілані-Кортіні. Однак, наразі Росія і Білорусь залишаються тимчасово відстороненими, і це питання не є на обговоренні, — прокоментував Далін.
Різні позиції федерацій
Не всі спортивні федерації дотримуються єдиної позиції щодо відсторонення російських і білоруських спортсменів. Президент Міжнародної федерації лижного спорту Йоган Еліаш у січні підтримав ідею повернення атлетів цих країн у “нейтральному” статусі до змагань.
Італія як господар зимових Ігор
Зимові Олімпійські ігри-2026 пройдуть в Італії, що стане четвертим олімпійським заходом в історії країни. Заплановано, що Ігри відбудуться з 6 по 22 лютого в містах Мілан та Кортіна-д’Ампеццо. Вперше в історії Ігор господарями виступатимуть два міста.





