Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Формула-1: Норріс виграв Гран-прі Австралії, шість болідів вибули з гонки

Пілот команди McLaren Ландо Норріс став переможцем Гран-прі Австралії, посівши лідерську позицію в особистому рейтингу.

На другому місці фінішував чинний чемпіон Макс Ферстаппен з команди Red Bull, а третім став Джордж Рассел, який представляє Mercedes.

Тріумф Норріса на австралійському етапі

Ландо Норріс стартував з поул-позиції і зумів виграти в дощових умовах на трасі в Мельбурні. Його відрив від Ферстаппена склав менше секунди.

«Це була неймовірна гонка, особливо з Максом прямо позаду. Я віддав усі сили, особливо на останніх двох колах. Це було досить напружено», – сказав Норріс.

Перегони з драматичним початком

Уже на першому колі троє гонщиків зійшли з дистанції. Це були новачок команди RB Ізак Аджар, Джек Дуен з Alpine та Карлос Сайнс з Williams.

Наприкінці змагань пілоти Ferrari Льюїс Гемілтон та Шарль Леклер втратили свої позиції після подвійного піт-стопу. В результаті Гемілтон став десятим, а Леклер – восьмим.

Фінішна лінія – не для всіх

Лише 14 болідів змогли дістатися фінішу. На 34-му колі Фернандо Алонсо з Aston Martin зіштовхнувся з бар’єром, а за десять кіл до фінішу зійшли Ліам Лоусон з Red Bull та Габріель Бортолето з Sauber.

Підсумки Гран-прі Австралії

Після цієї гонки Ландо Норріс очолив рейтинг з 25 очками. Друге місце займає Ферстаппен з 18 очками, а третє – Рассел з 15 очками.

У заліку Кубка конструкторів лідером стала команда McLaren з 27 очками, випереджаючи Mercedes (25) та Red Bull (18).

Наступний етап Формули-1 запланований у Шанхаї, де відбудеться Гран-прі Китаю з 21 по 23 березня 2025 року.