В Україні виявлено нові приховані активи працівників МСЕК: що знайшли
В Україні розкрито перші активи п’ятьох осіб, які підозрюються у корупційних діях, пов’язаних із фальсифікацією медичних документів для надання ухилянтам статусу інваліда, щоб уникнути мобілізації.
Як інформує Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА), ці активи належать працівникам медичних установ, районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
Знайдені активи
Виявлено 128 об’єктів нерухомості, серед яких житлові та комерційні приміщення. Це квартири та будинки в обласних центрах, у Києві, а також розважальні комплекси, гаражі та офіси. Також до переліку входять 30 автомобілів, включаючи преміум-класи, такі як Lexus та Tesla.
Окрім того, знайдено 140 земельних ділянок із різним цільовим призначенням, корпоративні права на загальну суму понад 20 мільйонів гривень, а також великі суми на банківських рахунках та зброю.
Голова АРМА Олена Дума зазначила, що значна частина цих активів була придбана під час повномасштабної війни, і вони оформлені на близьких осіб підозрюваних. Вона підкреслила, що це лише початок розслідування, і що Агентство вже направило запити до банків для виявлення активів не лише в Україні, але й за кордоном.
Очікування подальших дій від судів
АРМА чекає на ухвали судів щодо передачі виявлених активів у їх управління. Проте, у повідомленні не вказується, хто саме з фігурантів причетний до цього.
Корупційні скандали в медичних установах
Нещодавно Україну сколихнув скандал, пов’язаний із керівницею Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяною Крупою. Під час обшуків у неї було вилучено майже 6 мільйонів доларів у різних валютах. Гроші були заховані в меблевих полицях, шафах та шухлядах.
Державне бюро розслідувань повідомило, що 3 та 4 жовтня 2024 року правоохоронці провели обшуки у службових приміщеннях та місцях проживання посадовиці та її близьких родичів.





