Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Суд визнав винними сімох чиновників у розтраті 3,5 млн «Укроборонпрому»

Вирок суду щодо розтрати коштів в «Укрінмаші»

У Вищому антикорупційному суді України було винесено вирок сімом посадовцям, які працювали в державній зовнішньоторговельній та інвестиційній фірмі «Укрінмаш», що входить до складу «Укроборонпрому». Їх звинуватили у розтраті майже 3,5 мільйона гривень, що належали двом державним підприємствам.

Злочин та покарання

Шестеро осіб, серед яких як колишні, так і діючі керівники «Укрінмашу», а також представники іноземної компанії, були визнані винними у скоєнні злочинів за частинами 5 статті 191 та 1 статті 366 Кримінального кодексу України. Їх засуджено до позбавлення волі на термін від семи до восьми років з забороною обіймати посади, пов’язані з управлінськими функціями.

Конфіскація та звільнення від покарання

Суд також конфіскував частину майна, що належало обвинуваченим. Водночас, за злочини, передбачені частиною 1 статті 366 КК України, засуджені були звільнені від відбування покарання у зв’язку з закінченням строків давності.

Виправдання колишнього гендиректора

Колишній генеральний директор «Укрінмашу» був виправданий у справі про розтрату майна, проте його визнали винним у службовому підробленні. За вироком, йому призначено два роки позбавлення волі, але він був звільнений від відбування покарання через закінчення строків давності.

Схема незаконних угод

Слідство з’ясувало, що в період з 2014 по 2016 роки керівництво «Укрінмашу» разом із представниками іноземної компанії, яка мала укладати зовнішньоекономічні угоди, безпідставно укладали угоди на супровід контрактів. Було складено фіктивні акти виконаних робіт, а кошти незаконно перераховувалися.

Збитки для держави

Дії обвинувачених завдали державному підприємству збитків на суму майже 3,5 мільйона гривень, які незаконно вивели на виконання підроблених угод.