Виявлення корупційної схеми на Одещині
На Одещині Служба безпеки України розкрила масштабну корупційну схему, в результаті якої з державного бюджету зникли 3 мільйони гривень. Ці кошти були призначені для проведення берегоукріплювальних робіт уздовж узбережжя Чорного моря. За інформацією слідства, до махінацій причетна голова однієї зі сільських рад Одеського району, яка уклала договір із підрядником, що виявився афілійованою компанією. Роботи не були виконані, а гроші зникли безслідно. Про це повідомило Управління СБУ в Одеській області.
Механізм шахрайства
Восени 2020 року посадовиця уклала контракт із директором будівельної фірми, в якому передбачався авансовий платіж у розмірі 3 мільйони гривень, що становило 30% від загальної вартості контракту в понад 15 мільйонів гривень. Однак, як з’ясувала слідча група, акти приймання-передачі будівельних матеріалів були підроблені, і сільрада жодних матеріалів не отримала. Договір із підрядником був згодом розірваний, проте кошти до бюджету не повернулися.
Правові наслідки для посадовиці
Голові сільради висунули підозру за статтями про розтрату майна в особливо великих розмірах та службове підроблення. Суд обрав для неї запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 9 мільйонів гривень. Посадовиці загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади.
Продовження розслідування
На даний момент тривають слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин злочину та притягнення до відповідальності інших причетних осіб. Спецоперацію організували співробітники СБУ в Одеській області у співпраці з Національною поліцією та прокуратурою.





