Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Майже третина київських школярів спробували паління – дослідження

Тютюнові експерименти серед київських школярів

Близько третини школярів у Києві спробували тютюнові або нікотинові вироби. Такі дані було отримано в результаті дослідження, про що повідомила на пресконференції директорка Інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка Тетяна Бондар.

Дослідження в школах Києва

Дослідження стало частиною проєкту, реалізованого Київським міським центром контролю та профілактики хвороб спільно з Бюро ВООЗ в Україні. У рамках цього проєкту, що тривав з вересня до грудня 2024 року, у 10 школах столиці провели лекції та тренінги для учнів, вчителів і батьків про небезпеки куріння. Усього до проєкту залучили близько 1800 школярів віком 13-14 років.

Статистика вживання тютюну серед учнів

“На даний момент 29% учнів експериментували з тютюновими та нікотиновими виробами, 71% ніколи не пробували, а 87% не вживають жодних тютюнових чи нікотинових виробів,” – зазначила Бондар.

Також дослідження виявило, що електронні сигарети та вейпи стають все популярнішими, особливо серед дівчат. Хлопці частіше обирають класичні сигарети. Згідно з даними, 9% опитаних школярів віддали перевагу електронним сигаретам, 4% – традиційним сигаретам, 2% – нікотиновим подушечкам, 2% – бездимному тютюну.

Вплив дорослих і навколишнього середовища

Згідно з дослідженням, приклад дорослих значно впливає на рішення дітей почати курити. Близько 30% дітей бачили куріння в школі, 20% – на території школи, а 18% спостерігали, як курив шкільний персонал. Приблизно половина школярів не звертають увагу на такі випадки.

У Києві було зафіксовано найбільший штраф за порушення антитютюнового законодавства, що ще раз підкреслює важливість контролю над курінням у громадських місцях.

Більше з Новини КиєваБільше записів у Новини Києва »