Киянин врятував чотирьох людей завдяки донорству
У Києві, 46-річний чоловік, вихований у мусульманській сім’ї, став героєм навіть після своєї смерті. Його дружина та син дали згоду на посмертне донорство, про що розповіли під час прощальної промови на похороні.
Трагічна подія, що стала рятівною
Чоловік, керуючи мотоциклом, потрапив у дорожньо-транспортну пригоду і був швидко доставлений до Олександрівської клінічної лікарні. На жаль, медики не змогли його врятувати, оскільки отримані травми були смертельними. Лікарі констатували смерть мозку.
Ще за життя він обговорював із родиною свою готовність стати донором. Після трагічного випадку, родина порадилася з його братами, враховуючи їхні релігійні переконання, і прийняла рішення на користь донорства.
Новий шанс на життя для інших
Завдяки цьому рішенню, чотири трансплантації відбулися в Києві. У Інституті серця пересадили серце 56-річному чоловіку. Національний науковий центр хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова провів операції з пересадки печінки 24-річному військовому та нирки 34-річному пацієнту. Ще одну нирку вдалося трансплантувати 17-річному юнаку у Київському міському центрі нефрології та діалізу. Зараз усі пацієнти проходять реабілітацію.
Релігія та донорство
Експерти зазначають, що і християнство, і іслам підтримують посмертне донорство, адже збереження життя – це одна з найвищих цінностей. Три роки тому Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій висловила підтримку розвитку трансплантації, визнаючи її актом милосердя. У Львові схожа історія сталася з мамою семінариста, яка також стала посмертною доноркою.
Цікаво, що в Іспанії, яка є лідером у сфері трансплантології в Європі, на церквах можна побачити написи: «Богові потрібна лише душа, органи лишіть на землі».





