Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Іноземний контроль над українською енергетикою: наслідки та перспективи

Нові іноземні члени наглядової ради “Укренерго”

Кабінет Міністрів України затвердив кандидатури чотирьох переможців конкурсу на посади незалежних членів наглядової ради національної енергетичної компанії “Укренерго”. Про ці рішення повідомив засновник громадської організації “Спілка споживачів комунальних послуг” Олег Попенко.

Список нових членів наглядової ради

  • Патрік Грейхен: колишній керівник німецького аналітичного центру Agora Energiewende, також працював у Федеральному міністерстві охорони навколишнього середовища Німеччини.
  • Луїджі де Францискі: раніше вже був членом наглядової ради “Укренерго”, колишній топменеджер італійської енергокомпанії Terna.
  • Єппе Кофод: данський політик, колишній депутат Європарламенту та екс-міністр закордонних справ Данії.
  • Ян Монтелл: екс-голова ради директорів Nord Pool AS, голова ради директорів Skarta Energy.

Коментар Олега Попенка

Олег Попенко висловив свою думку про ситуацію: “Я не заперечую проти експертів у наглядових радах, але, як показує досвід з “Нафтогазом” або попереднім складом наглядової ради “Укренерго”, присутність іноземців не впливає на ефективність роботи підприємств. Більше того, члени наглядової ради затвердили премії Коболеву та Кудрицькому в розмірі 300 та 40 мільйонів гривень відповідно. Премія Коболеву була незаконною, і ця справа вже близько року розглядається Вищим антикорупційним судом”.

Проблеми з корупцією

Попенко підсумував, що наявність наглядових рад і іноземних членів не сприяє боротьбі з корупцією та не забезпечує організаційний порядок.