Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Автомобілі для ЗСУ не дійшли до військових: куди вони зникли?

В Україні було виявлено нову схему незаконного ввезення автомобілів, що використовувалася для подальшого продажу. Щоб уникнути сплати мита, правопорушник ввозив автомобілі, оформляючи їх як гуманітарну допомогу для Збройних Сил України (ЗСУ). Бюро економічної безпеки повідомило про завершення досудового розслідування за фактом незаконного ввезення транспортних засобів під виглядом гуманітарної допомоги.

Як діяла схема

Під час розслідування було виявлено, що громадянин Молдови протягом 2024 року ввіз на територію України 22 автомобілі, не сплачуючи митні збори. За даними БЕБ, ці транспортні засоби оформлялися як гуманітарна допомога для потреб армії, але в подальшому їх реалізовували за готівку.

Обшуки та вилучення

Під час обшуків на одній з автостоянок детективи БЕБ вилучили автомобіль, який підозрюваний намагався продати, документи на транспортні засоби, грошові кошти та мобільний телефон.

Судовий процес

Обвинувальний акт було передано до суду. Фігуранта звинувачують у кримінальних правопорушеннях, передбачених частиною 1 статті 201-4 (контрабанда підакцизних товарів) та частиною 1 статті 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Можливі санкції

За скоєне обвинувачуваному загрожує штраф у розмірі від двадцяти до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від трьох до шести років.