Виявлення необґрунтованих активів
У Харкові спеціалісти виявили факти незаконного набуття активів на майже 4,85 мільйона гривень у колишнього керівника Територіального центру комплектування (ТЦК). Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала заяву про визнання двох автомобілів преміум-класу незаконними активами та їх передачу у державну власність.
Розслідування НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), разом із Державним бюро розслідувань (ДБР), виявило ознаки набуття необґрунтованих активів колишнім виконуючим обов’язки начальника Харківського обласного ТЦК. Йдеться про два розкішні авто, які були оформлені на родичів посадовця, коли він займав важливі посади у системі військових комісаріатів.
Деталі придбання
У період з 2023 по 2024 роки близькі особи чиновника придбали два автомобілі: BMW X6 (2023 року випуску) та Toyota Camry Hybrid (2022 року випуску). Загальна вартість цих транспортних засобів оцінюється у 4,85 мільйона гривень.
Посадові обов’язки та доходи
На момент придбання цих авто посадовець займав посаду начальника районного ТЦК і згодом виконував обов’язки начальника Харківського обласного ТЦК. Офіційні звіти свідчать, що доходи родини не дозволяли легально придбати таке майно.
Судові дії
Зібрані матеріали НАЗК і ДБР вказують на невідповідність між вартістю активів і задекларованими доходами. Прокурори САП подали позов до Вищого антикорупційного суду для визнання цих активів необґрунтованими та їх стягнення у дохід держави.
Резонанс у суспільстві
Суд вже наклав арешт на рухоме та нерухоме майно, оформлене на родичів фігуранта справи. Процес перебуває на стадії розгляду, і остаточне рішення буде ухвалене найближчим часом. Справи про корупцію у системі мобілізаційного управління викликають значний суспільний резонанс, адже суспільство прагне прозорості та чесності в управлінні державними ресурсами.





